Víte, co Vás zachrání před slabomyslností? Velice málo. Malé množství jódu o ceně pěti centů ve Vaší štítné žláze.
Dale Carnegie

Regenirujte vlastní hormonální systém

Jód koncentrát

Objednat Jód koncentrát

Nejprve o jódu

Jód je velice vzácný prvek, ale nehledě na to je přítomen prakticky všude. V malém množství je jód přítomen ve vodě, půdě, rostlinách a živočiších. Přecenit význam jódu není možno. Je těžké si představit, jakou podobu by přijal život na Zemi, pokud by v přírodě scházel tento prvek.

Jód je ,,dirigentem“ všech živých procesů

Skutečně, tuto vesmírnou roli jódu ve vzniku, vývoji a zachování života na naší planetě by žádný jiný prvek na sebe vzít nemohl.

Jód je ,,dirigentem“ všech živých procesů, účastní se všech životně důležitých procesů v organismu. Je prokázáno, že jód neutralizuje působení radiace, má antimikrobiální, antivirové a protiplísňové (fungicidní) vlastnosti.

Jód ovlivňuje imunitní, nervovou a cévní soustavu

Jód v sobě kombinuje takové vlastnosti jako univerzalizmus, široké spektrum působení, „slučitelnost“ s organismem, „rozpoznávání cizího“ v živém organismu, schopnost odstraňovat rozkladné produkty ( metabolity) „cizího“ z organismu.

Funkce jódu (jeho hormonů) spočívá ve zvyšování spotřeby kyslíku v průběhu oxidačních reakcí. Prostřednictvím tohoto univerzálního mechanismu jód ovlivňuje imunitní, nervovou a cévní soustavu.

Přísun jódu do organismu člověka musí být pravidelný a v nezbytném množství během celého života

Jodová aktivace oxidačních reakcí normalizuje obranné reakce organismu, a to jak proti infekci, tak prakticky proti všem stresům.

Přísun jódu do organismu člověka musí být pravidelný a v nezbytném množství během celého života. Bylo tak stanoveno přírodou a pouze pro tento chemický prvek jí byl vytvořen speciální orgán — štítná žláza.