Víte, co Vás zachrání před slabomyslností? Velice málo. Malé množství jódu o ceně pěti centů ve Vaší štítné žláze.
Dale Carnegie

Regenirujte vlastní hormonální systém

Jód koncentrát

Objednat Jód koncentrát

Stav při nedostatku jódu

Hormonální poruchy, související s deficitem jódu nejsou vidět navenek, proto se deficitu říká „skrytý hlad“.

Mnohdy lidé nemají ani podezření, že jejich organismu chybí jód a jsou jen v rozpacích, proč jsou tak podráždění nebo naopak skleslí, rychle se unaví, déle se zotavují, trpí poruchami spánku, snadno se nakazí infekčními nemocemi, mají poruchy pohlavních funkcí a mnohdy vynakládají mnoho sil, času a peněz na léčení lokálních projevů nedostatku jódu.

Mnohdy lidé nemají ani podezření, že jejich organismu chybí jód

Je zjištěno, že u lidí, kteří trpí rakovinou je hladina jódu v organismu výrazně snížená a v organismu žen nemocných rakovinou prsu jód prakticky chybí.

Mezinárodní zdravotnická organizace (WHO) oficiálně přiznala, že nejméně 1,572 mlrd. lidí, což je čtvrtina obyvatelstva naší planety, neustále trpí zhoršením zdraví v důsledku nedostatku jódu v organismu. 600 mil. lidí na světě včetně 11% obyvatel Evropy trpí zjevnými klinickými následky nedostatku jódu – zvětšením štítné žlázy. 45 mil. mentálně zaostalých dětí ve světě, 100 tisíc dětí, které se každoročně rodí s příznaky kretenismu – to je také výsledek nedostatečného požití jódu jimi a jejich matkami. U 43 milionů lidí se deficit jódu projevuje v podobě psychických nemocí.

120 států přiznává, že deficit jódu je vážný problém na cestě k vytvoření zdravé společnosti, který brzdí její sociální a ekonomický vývoj.
Zde je seznam některých z mnoha nemocí a poruch způsobených nedostatkem jódu v organismu:

U lidí, kteří trpí rakovinou je hladina jódu v organismu výrazně snížená a v organismu žen nemocných rakovinou prsu jód prakticky chybí
  • — struma, poruchy funkce štítné žlázy,
  • — poruchy funkcí žláz s vnitřní sekrecí a metabolických procesů v organismu,
  • — arytmie, ateroskleróza, negativní vliv na činnost srdečně-cévního systému a jater,
  • — poruchy funkcí formování tkání a funkce spotřeby kyslíku těmito tkáněmi,
  • — poruchy činnosti nervového systému člověka, mozku, pohlavních a mléčných žláz,
  • — hrudní a bederní radikulitida, slabost a svalové bolesti,
  • — anémie,
  • — změna vnějšího vzhledu a vlastností kůže, vlasů a nehtů v důsledku špatného vstřebávání vápníku,
  • — poruchy reproduktivní funkce: neplodnost, nechtěné potraty, narození mrtvého dítěte, předčasný porod, těhotenská toxikóza, nedostatek mléka u kojících matek,
  • — vysoká úmrtnost kojenců, kretenismus, hluchoněmota, poruchy duševního i tělesného vývoje dětí.
Odsud pocházejí všechny poruchy vývoje, které sledujeme u novorozeňat

Ženy v reproduktivním věku jsou jednou z nejzranitelnějších skupin, poněvadž je deficit jódu může přivést k neplodnosti. Pokud při podobném deficitu a nedostatku tyroidních hormonů žena otěhotní, existuje velká pravděpodobnost, že nedokáže donosit dítě do lékařem určeného termínu porodu. Pokud však matka dítě donosí do stanoveného termínu, dítě bude mít nedostatek tyroidních hormonů stejně jako jeho matka. Odsud pocházejí všechny poruchy vývoje, které sledujeme u novorozeňat. Neméně těžce reagují na deficit jódu děti pubertálního věku, tj. organismus, který se teprve formuje a přísun jódu v dostatečném množství je pro něj bez pochyb velmi důležitý. Vývoj během tohoto období je natolik rychlý, že například výška se za rok může zvětšit o 15 cm. Pouze dostatečné množství tyroidních hormonů je schopno zabezpečit normální průběh tohoto procesu.

Jestli se vám podařilo vyhnout vážným nemocem spojeným s deficitem jódu v organismu, jako například struma, mentální zaostalost, impotence, neplodnost, následek nedostatku jódu pocítíte ve snížení imunity, obzvlášť v jarním a zimním období, a také ve snížení práceschopnosti, rychlé únavě, poruchách spánku.